close
تبلیغات در اینترنت
بخش موجودات افسانه ای(آرگوس+ شیردال)

بخش موجودات افسانه ای(آرگوس+ شیردال)

سلام... بازم اومدم... چیه؟نکنه عیدی می خوایدسوالخواب دیدی خیر باشه، من اینجا از همه کوچکترم پس باید عیدی بدیدنیشخند خوب... یادتون درباره ی زدن یک حرکت برای آپ شدن وب گفتم، این همون حرکتی که من قرار بزنم، چیه کف کردینمتفکرالان می گم میخوام چیکار کنماز خود راضیتو این بخش میخوام به بخش های متنوع دیگه ای که جاش تو وب خالی بپردازمفرشتهمثل: اساطیر، موجودات فانتزی و جادویی و هر چیزی که فکرش رو کنید.دروغگوخوب، بله، این دماغ شکلک چرا دراز شد؟نیشخندبا تایید سینا میریم ببینیم که برای امروز چی میزاریم ولی قبلشبازنده

عید رو پیشاپیش(به عنوان اولین نفر در وب) بهتون تبریک میگمنیشخندانشاء الله سال خوبی رو داشته باشید و اگر سختی و مصیبتی در سال گذشته بر هر کسی گذشته با آمدن سال جدید شادی و زندگی دوباره در اون خانواده دمیده بشهچشمک.(چقدر فلسفی گفتمخجالت)

پ.ن: قبل از عید و حتی زمان عید با ما باشید، چون،بچه ها کارتون دارنابرو(لو ندادم کهنیشخند)

و جمله ی آخر، این نقد ما چی شد؟نیشخند

 * * * * * * * * * * * * * *

شیردال

 

شیردال‌ها موجوداتی افسانه‌ای با تن شیر و سر عقاب (دال) و گوش اسب هستند. دال واژه‌ی فارسی برای عقاب است. تندیس‌های به شکل شیردال در معماری کاربرد زیادی دارند. شیردال‌ها در معماری عیلامی کاربرد داشتند و نمونه‌برجسته‌ای از آن در شوش پیدا شده است. روی کفل این شیردال نوشته‌ای است به خط میخی عیلامی از اونتاش گال که آن جانور را به اینشوشیناک خدای خدایان ایلام هدیه کرده است. این شیردال که به دست بانو گیرشمن بازسازی شده است در موزه شوش نگاهداری می‌شود. مردم باستان شیردال‌ها را نگهبان گنجینه‌های خدایان می‌پنداشتند. شیردال هم‌چنین نشان خاندان پادشاهی سوئد نیز هست.

* * * * * * * * * * * * * *

آرگوس

 

آرگوس (Argus) یکی از قهرمانان اساطیر یونان است که به آرگوس مشاهده‌گر مشهور است. علت این نام‌گذاری تعداد فراوان چشمان او بوده که در بعضی روایات ۴چشم و در بسیاری از داستان‌ها و نقاشی‌ها دارای ۱۰۰چشم بوده‌است که در سراسر بدن او قرار داشتند. این خاصیت، آرگوس را به یک نگهبان آرمانی مبدل کرده بود و هرا، همسر زئوس، او را برای نگهبانی زئوس و معشوقه‌اش ایو، گماشته بود؛ اما زئوس به هرمس، پیغامبر خدایان، دستور داد تا ایو را برباید و هرمس خود را به شکل چوپانی درآورد و با حکایت‌های طولانی و آوای نی خود، آرگوس را به خواب برد و ایو را دزدید. در بعضی از داستان‌ها، آرگوس در آخر به دست هرمس کشته می‌شود.
[ دوشنبه 26 اسفند 1392 ] [ 13:13 ] [ warrior ]

[ نظرات () ]