close
تبلیغات در اینترنت
آر ای سالواتوره

آر ای سالواتوره

رابرت آنتونی سالواتوره که تحت عنوان آر ای سالواتوره می نوسید، نویسنده ای آمریکایی است که به خاطر نوشتن حماسه نبردهای اهریمنی مشهور شد. از دیگر آثار او می توان به نوشتن خط سیر اصلی دنیای عظیم قلمروهای فراموش شده که در آنها شخصیت محبوب دریزت دواردن را خلق کرد و مسیر اولیه، اولین کتاب از مجموعه محفل جدید جدای در دنیای عظیم جنگ های ستاره ای اشاره کرد. کتاب های او فقط در ایالات متحده آمریکا پانزده ملیون نسخه فروش داشته است و بیست و دو عنوان از آنها جزو پرفروش های نیویورک تایمز بوده است.

زندگی نامه

رابرت سالواتوره متولد شهر لئومینستر در ایالت ماساچاستس، کوچک ترین عضو خانواده ای هفت نفره بود. او بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان لئومینستر، تحت تاثیر معلم زبان انگلیسی دبیرستانش در نویسندگی پیشرفت کرد. او در طول دوره تحصیلش در کالج فیچبورگ استیت، بعد از خواندن ارباب حلقه های جی آر آر تالکین که به عنوان هدیه کریسمس به او داده شده بود به فانتزی علاقه مند شد. او مدرک دیپلم را در ارتباطات و بعدا دیپلمی دیگر در هنرهای انگلیسی را دریافت کرد. او قبل از اینکه یک نویسنده تمام وقت شود به عنوان مامور امنیت سالن نمایش کار می کرد.

در سال دوهزار میلادی، مجموعه اوراق سالواتوره، از جمله مکاتبات و کارهای چاپ نشده به کالج فیچبورگ استیت داده شد تا آثار جمع آوری شده سالواتوره خلق شود.

زندگی شخصی

او و همسرش دیانا سه فرزند دارند: بریان، جنو و کیتلین. آنها همچنین سه سنجاب ژاپنی به نام های الیور، آرتمیس، ایوان و همچنین چهار گربه که یکی از آنها به گینویور نامگذاری شده است دارند. برادر بزرگتر او، گری سالواتوره، در سال دوهزار بر اثر سرطان لوزالمعده فوت کرد.

نویسندگی

او در سال هزار و نهصد و هشتاد و دو نوشتن را به صورت جدی تر شروع کرد و....

 

دست نوشتی که پژواک های چهارمین جادو نامگذاری کرده بود را ادامه داد. او برای این رمان فضای ینیس آیل را خلق کرد. سالواتوره در یک مصاحبه با وبسایت طراحی کتابهای مصور فنبوی گفت که اولین کتابش را بعد از اتمام پژواک های چهارمین جادو در اوایل سال هزار و نهصد و شصت و هفت ارائه می کند و کارش در به تی اس آر و چندین ناشر دیگر فرستاد. تی اس آر به دنبال نویسنده ای می گشت که مجموعه دوم خط سیر اصلی قلمروهای فراموش شده را بنویسد و از سالواتوره درخواست آزمایش دادن کرد. در جولای هزار و نهصد و شصت و هفت، سالواتوره برای نوشتن کتاب انتخاب شد. او نوشدتن چندین مجموعه کتاب در دنیای قلمروهای فراموش شده را ادامه داد و سرانجام محبوبیتش به دلیل نوشتن حماسه نبردهای اهریمنی و دو کتاب از دنیای جنگ های ستاره ای افزایش فراوانی یافت.

یکی از محبوب ترین شخصیت های او دریزت دواردن، یک درو یا الف تاریک است که برخلاف کلیشه های نژادش به تصویر کشیده شده است و با شمشیرزنی و شجاعتش با ملتی از دشمنان اهریمنی مبارزه می کند. او آندردارک، سرزمینی خشن و بی حاصل با تونل های بی نام و نامحدود که پیوسته در آنها کمین کرده اند را ترک کرده است. سفر او به سوی آزادی او را به سطح زمین می رساند، جایی که او به دلیل میراث تاریکش با تبعیض در هر جهت روبرو می شود. دریزت به دنیایی خشن می برمی خورد تا اینکه به دوستانی می رسد که مهربانی قلب او را دریافته اند. آنها با هم برای عدالت و علیه دشمنانی اهریمنی که به خود جرات ایجاد مزاحمت در وطن تازه یافته دریزت را داده اند می جنگند.

در سال هزار و نهصد و نود و نه سالواتوره نوشتن مسیر اولیه، اولین کتاب از مجموعه محفل جدید جدای را به عهده گرفت. مسیر اولیه بین طرفداران جنگ های ستاره ای به شدت بحث برانگیز بود، زیرا طرح کلیش خبر از مرگ چوباکا می داد و ووکی، اولین شخصیت اصلی از سه گانه اصلی (و یکی از محبوب ترین شخصیت های انتخاب شده) را در جهان توسعه یافته می کشت. سالواتوره از شرکت لوکاس فیلم ال تی دی و مخصوصا خود جرج لوکاس دستور گرفته بود که این شخصیت را بکشد. عده ای از طرفداران فکر کردند سالواتوره خودش این تصمیم را گرفته است، اما در واقع این تصمیم رندلی استاردلی، ویرایشگر دوم کمیک های اسب های تاریک بود.

در سال دوهزار و ده، ویزارد آو کوست آگهی از یک قرار داد جدید با سالواتوره که شش کتاب جدید در مورد دریزت که بین سال های دوهزار و یازده تا دوهزار و شانزده چاپ می شوند را بنویسد خبر داد.

آثار

از دنیای قلمروهای فراموش شده:

خلیج باد یخ (قبل از الف تاریک منتشر شده ولی از نظر زمانی بعد از آن قرار می گیرد.):

1_ صدف بلوری

2_ امواج نقره

3_ گوهر هافلینگ

الف تاریک:

1_ وطن

2_ تبعید

3_ اقامت موقت

پنج کشیش:

1_ سرود روحانی

2_ در سایه های جنگل

3_ نقاب های شب

4_ دژ سقوط کرده

5_ نفرین آشوب

میراث درو:

1_ میراث

2_ شب بی ستاره

3_ محاسبه تاریکی

4_ گذرگاه بامداد

راه های تاریکی:

1_ تیغه خاموش

2_ ستون فقرات جهان

3_ دریای شمشیرها

شمشیرهای فروشی:

1_ خادم صدف

2_ پیمان شاه ساحر

3_ جاده رییس قبیله

تیغه شکارچی:

1_ هزار ارک

2_ دروی تنها

3_ دو شمشیر

جنگ ملکه عنکبوت:

1_ تجزیه

2_ طغیان

3_ محک

2_ شاه دزد

3_ شاه شبح

سنگ تیمورا:

1_ قاچاق

2_ نقاب سایه

3_ نگهبانان

بی زمستان:

1_ گانتلگریم

2_ بی خزان

3_ پنجه چارون

3_ آخرین سرحد

جدایی:

1_ همراهی

2_ نامعلوم

3_ نامعلوم

از دنیای جنگ های ستاره ای

اپیزودهای اصلی:

2_ حمله کلون ها

محفل جدید جدای:

1_ مسیر اولیه

مجموعه های دیگر:

داستان نیزه گردان:

1_ جنگل دور افتاده

2_ خنجر اژدها

3_ بازگشت اژدهاکش

حماسه اولین پادشاه:

1_ راهزن

2_ باستانی

3_ بانو

4_ خرس

حماسه نبردهای اهریمنی:

1_ اهریمن بر می خیزد

2_ روح اهریمنی

3_ پیامبر اهریمنی

4_ میرایی ها

5_ تعالی

6_ برتری

7_ نامیرایی ها

حماسه ینیس آیل:

1_ پژواک های چهارمین جادو

2_ دختر ساحره

3_ سنگر تاریکی

سایه سرخ:

1_ شمشیر بدویر

2_ قمار لوثین

3_ شاه اژدها[ شنبه 26 بهمن 1392 ] [ 20:30 ] [ Filagond ]

[ نظرات () ]